apartman bina merdiven temizliği

apartman bina merdiven temizliği

Günümüzde apartman ve çok katlı binaların ve sitelerin belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımı gerekli bir husustur.

Binaların girişi, binanın merdivenleri, binanın koridorları, asansörler ve apartman dairelerin çevresi her gün apartman sakinleri tarafından kullanılmaktadır.

Geçmiş yıllarda apartman kapıcısı tarafından yapılan apartman temizliği, günümüzde apartman sakinleriyle anlaşılarak bu iş temizlik şirketlerine verilmektedir.

Dolayısıyla bina sakinleri bu hususta anlaşma sağlayarak işinde iyi olan güvenilir, sağlam bir ekibe sahip olan temizlik şirketleriyle çalışmak isterler. Bu durumda temizlik firması araştırmasına giderler. Gerek binaların temizliği gerekse ev temizliği ve daha birçok alanların temizliği üstlenen şirketler bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerinde bu türden şirketler vardır.

Temizlik Şirketleri Ne Gibi Hizmetler Vermektedir?

Apartman temizliği günümüzde herkesin ortak sorunudur. Çoğu kez binalarda yapılan temizliklerden memnun kalmayız. Hatta öyle bir yapılmıştır ki dairenizin kapısının önünde su kalmıştır. Gerekli olan temizlik doğru dürüst yapılmamış olabiliyor.

Dolayısıyla apartman bina temizliği yapılırken firmanın yapması gereken işler şöyle olmalıdır:

  • Camların silinmesi
  • Apartman merdivenlerinin detaylı silinmesi
  • Posta kutularının tozunun alınması
  • Elektrik, su, gaz sayaçlarının olduğu dolabın komple temizliği

Bu işlerin periyodik aralıklarla haftada ya da on beş günde tekrarlanması gerekecektir.

Apartman Temizliği Fiyatları Nelerdir?

Belli aralıklarla apartman ve bina temizliği yaptırmak isteyen bina yöneticileri bu anlamda herhangi bir temizlik firmasıyla anlaşma yapmalıdır. Temizlik firmasını hangi aralıklarla binanın temizliğini yaptırmak için anlaşma yapıldıysa fiyatlarda da farklılık oluşacaktır.

Bina ve apartman temizliği fiyatları ikamet ettiğiniz şehre ve apartmanın kat sayısına göre değişmektedir. Bu konuyla alakalı internet ortamından gerekli araştırma yapılarak en uygun firma seçilmelidir. Ayrıca belli referansa sahip bir firma olması faydalıdır.

Diğer Hizmetler

+7 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.